Nasılsınız millet ?
MSN’e ve blog’a doğru düzgün entry girmeyeli epey zaman oldu. Boş vakitlerimde artık, internet yerine sınavlarıma çalışıyorum :) . Vakit nasıl geçer diye düşüne dururken, ufak tefek hobiler ile uğraşmaya başladım. Koleksiyonculuk demiyelimde, hastalık diyelim…

Constantine filmini duymuşssunuzdur. Geçen ay onu izler izledim.. (Matrix’deki Neo Yani Keanu Reeves oynuyor baş rolde.) .. İzlemez olaydım . :) Filmin konusu falan zayıftı, Hristiyan propagandasından başka bişey göremedim ( Tıpkı Melekler ve Şeytanlar filmindeki gibi..) Senaryoda oldukça zayıftı.. Amma, velakin… Filmdeki özel üretim zippo’ya bittim. Bittim diyorum, çünkü filmi sadece o zippo için tekrar tekrar açıp durdum.

Alt üstü bi çakmak evet. Genelde böyle şeylere pek takılan biri değilim ama, nedense beni çekti kendine bu zippo. Araştıra durdum. Ve sonuç olarak Kendine bir zippo aldım. :)  Ama hala o constantine hastayım. Ama fiyatı da çok para be . Dünyada sadece 300 Tane üretilmiş. Büyük boy. Normal zippolardan 2 kat daha büyük. Şuan satılanların bi çoğu 2009 yapımı replikalar.

Hac işareti var evet, velakin el işlemesi harika yahu.Ve Yan tarafında Latince (bir ata sözü ) Fiat justitia, pereat mundus.” yazıyor. Anlamı da, “Dünya yıkılacaksa yıkılsın, Yeterki adalet yerini bulsun…”

Gelelim benim aldığım zippo’ma. Gerçekten dedikleri gibi, bir bağ oluşuyor aranızda. Tıpkı bende olduğu gibi. :)  Kimseye veresim gelmiyor.Ateş isterlerse kendim yakıyorum. :) Aldığım model sade bir model; Zippo Black Ice W/Z.

Tam ekran için üstüne tık.

Tam Ekran için Tık.

Birde benzin seti aldım, (Taş, fitil, 1 Bidon benzin) En uygunu burada. Başka yerde 20 lira falan. :) . Orjinal aksesuar alın her zaman. Özellikle taş konusunda, çünkü bazı dandik taşlar tek seferde yakmayabiliyor.Ve çakmağın döndürülen taşı mahvedebiliyor. Hareket kısmına gelince; bir kaç artistik hareket öğrendim kendi çapımca :P . Bayanları etkilemek için birebir :P . İlk başlarda öğrenirken yatak üstünde denerseniz pişman olmassınız. Çünkü zipponuza nazar deyip düşürmeniz çok olağan bir durum.

Zippo hareketleri için öğretim seti var.  Buradan ulaşabilirsiniz.

Zippo’ların bakımına gelince;
Aslında çok zevkli bi iş (bence). Yani bana öyle geldi :) . Onun benzinini koymak, fitilini değiştirmek, taşını koymak.. :P
Benzini koyarken, asıl mekanizmayı çıkarıp, arkadaki ufak delikten benzinini koymaya başlıyorsunuz, taşmasına yakın doldurun benzini, ama taşırmayın, boşa benzininiz gitmesin… Benim burada detaylı anlatmama gerek yok, ziraa aşağıda vereceğim sette hepsi mevcut. Yani hareketlerin yanında, nasıl bakımının yapılacağıda. Bakım dediysekte, öyle sürekli araba bakımı gibi değil tabiki.. :)

Beğendiğim ve tavsiye ettiğim diğer zippo modelleri:

Zippo Black Gold Tribal Hidden Dragon - Limited Edition

Zippo "Black Gold Tribal Hidden Dragon" - Limited Edition

Zippo "Sapphire Blue"

Zippo "Peace & Love"

Uğruna neler veremiceğim 2. Zippo "NEO RED LIMITED EDITION" ( Titanyum Kaplama - Sadece 1000 Adet üretildi)

Bu da 3.'sü. Zippo "Spiderman 3 Limited" ( Armor Case. 1.5 kat Daha kalın )

Bu da 3.'sü. Zippo "Spiderman 3 Limited" ( Armor Case. 1.5 kat Daha kalın )

Uzun lafın kısası, kendinizi mutlu etmek için, veya bir beyefendiye hediye  almak istiyorsanız, Zippo almanızı öneririm. :) ….

Zippolar hakkında her tür soruyu sorabilirsiniz. :) .

Yeni bir entry’de buluşmak üzere. (İnşallah artık. :) )

2010 Yılının Son Entry’si size “elvada” der…

Herkesin mutlu bir yıl geçirmesi dileğiyle. Tahtımıza bir adım daha yaklaştık ;)

Sh0cK.

Be Sociable, Share!
Etiketler:, , , , , , , , , , ,
5 Cevap “Zippo Merakı”
 1. tanhukiok diyor ki:

  bir tavsiye eğer kendiniz veya dışarda doldurttuysanız zipponuzu ilk çakışa dikkat !!! eğer benzin dışarı taşmış ve silmemiş iseniz eliniz zipponuzla alev alıyor :) ) (bizzat maruz kaldım :D ) sonra elinizdeki kılların yanması ve yanık etten oluşan bir koku ortaya çıkıyor tenefüs etmeyin elinize pansuman yapın :D

 2. Sh0cK diyor ki:

  Hayt. :) İlk dolduruşta akıl edip böyle bişey yaşamamak için adama bezle silmesini söylemiştim. :) .. Dediğin duruma örnek olaraktan;
  http://www.youtube.com/watch?v=rtnvx-gTM4Q / 1.19 dk. :)

  Bu arada Aga senmisin ya ? Nerelerdesin ?.. Eklesene beni msn’den. :) . Görü$elim. Gerçi msn’e de girmiyormum :) . Ekle sen yinede. :) .

 3. Esat diyor ki:

  Nerelerdesin bea ne msn giriyorsun ne blog :)

  Bende bi aralar zippo tutkunuydum sonra arkadaşa hediye ettim öyle gitti..

  Clipper her konuda iş görür :D

  Ama yinede millete ibnelik olsun diye mancınık yapmak isteyenler için Forever kibrit aga :D

 4. Sh0cK diyor ki:

  Buralardayım hacı.. :) MSN Blog mu ? Onlarda ne ? Unuttum gitti.. :) Giresim gelmiyor hacı. Çok sıkıcı geliyo önceden yaptığım şeyler..9 Senemi buralarda boşa geçirmişim gibi geliyor.

  Hobi işleriyle meşgulum şu sıra.. :) Zevkler tartışılmaz. :D Bugün bi zippo daha elime geçti. :)

  Zippo “Black Gold Tribal Hidden Dragon” – Limited Edition.. :)
  Yukarıda var resmi..Bomba Bişey..

  Forever kibrit tabi ama yakması zahmetli rüzgarda. :D

  Neyse. Esenle kal hacı. ;)

 5. Esat diyor ki:

  Wouuwww güzelmiş dragon :)

  Sevindim hacı.. bi ara etten çıkımıyordun diyordum sana reele bırak kendini diye :)

  Ama yinede ara sıra gir lan şu bloga bi iki konu aç muhabbetimiz olsun.. :D

  Sende Allaha EManet Ol Kardeşim ;)

 6.  
Cevap yaz

*