VPS Sunucumun, sürekli kesintiler yaşaması, problemler ortaya çıkması ve Ana sunucunu sahibinin dengesiz ve terbiyesiz olmasından dolayı, yeni sunucu almaya karar verdik. Plesk kurulumlarıydı, Güvenlik Ayarlarıydı, Paket kurulumlarıydı derken, ancak bitirebildim .Plesk kurulumu hakkındada tecrübe sahibi oldum bu sayede :) ..

1 Aylık parası verdik sunucuya, 2 Hafta ya kullandık, ya kullanmadık :| . Tecrübe sahibi oldum artık. Ucuz diye bilinmedik bi yerden almayın..Sağlam ve ismi bilinen bi yerden alacaksanız alın sunucunuzu. Azcık pahalı olsun, sağlam olsun.Benim gibi olursunuz yoksa..

Artık Yayınıma, yeni sunucum ile kesintisiz devam edeceğime inanıyorum.Aradan geçen büyük zaman diliminde ne yaptım ? Biraz bahsedeyim..

- Dediğim gibi; http://sh0ck.org ‘ domainini de almış bulundum..Şuan oradan giriş yaptığınızda .net’e yönleniyorsunuz..Orayada bişeyler yapmayı planlıyorum ama vaktim  olmadı..

- Yaşadığım bol miktardaki sunucu sorunları sayesinde bayağı bir tecrübe sahibi oldum.

- Sunucuma bu yazıyı yazarken 100 MB testi yaptım. Sonuç:

wget http://cachefly.cachefly.net/100mb.test
--2010-03-14 01:18:04--  http://cachefly.cachefly.net/100mb.test
Resolving cachefly.cachefly.net... 216.246.119.175
Connecting to cachefly.cachefly.net|216.246.119.175|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 104857600 (100M) [application/octet-stream]
Saving to: `100mb.test'

100%[======================================>] 104,857,600 25.7M/s   in 3.8s

2010-03-14 01:18:07 (26.1 MB/s) – `100mb.test’ saved [104857600/104857600]

Fena değil.. :P

- Hayat düşüncem olarak, artık düşüncelerimin daha da olgunlaştığını farkettim.

- Telefonumu yeniden değiştirme planı içerisine girdim.Şuan Elimde N95 8 GB  ( N95 -2 ) var.N96′ya yükseltmeyi düşünüyorum.Şimdi diyeceksiniz, lan olum ne bu..2 buçuk ayda 1 telefon değiştiriyosun.Ya kardeş, aklıma giriyorlar vallahi..Benim bi suçum yok , Ben mahsumum . :|   Net’te bir çok yorum okudum n96 Hakkında. 3d Hızlandırıcısı yok..Aklımı kurcalayanda bu oldu sanırsam.Çünkü N95 8GB’nin oyun performansı N96′ya göre daha iyi.Lan dedim, şu N96′ya da nokia’daki amcalarım yerleştiriverseydi 3d Çipini, 1 dk düşünmez alırdım.N96 16 GB Hafızaya sahip, RAM/ROM 128 MB. Üstüne üstlük, Extra’dan MiniSD Kart yuvası mevcut.8 GB Hafıza kartı da taktınmı, al sana 24 GB’lik HardDisk :) Herneyse..Yinede, Sanırsam N95 8GB şuan en iyisi.

- Dün, ev telefonum çaldı, TTNet Müşteri Hizmetlerinden arandığını söyleyen “Sevil” isminde bir bayan.Öncelikle biraz şüphe yaptım, lan dedim bunlar dolandırıcı ipneler olmasın ? Kredi kartı martı isterlerse, aklıma gelen küfürleri biriktirmeye başladım..Herneyse, Biraz uzadı muhabbet, Vay efendim Ayda 49 TL’ye 8 Mbit Bağlantıya geçmek istermisiniz ? vs. vs. Yok dedim teşekkür ederim..Sonrasında bir başka “TTNet fırsatı olaraktan”;  24 Ay boyunca 2 TL Faturaya yansıtılarak 125 TL Değerinde Kablosuz Modemi Toplam 48 TL’ye almak istermsiniz diyince bayan arkadaşım..Şöyle bir düşündüm.. :| Ben zaten kablolu modem kullanan biriyim..Odam karman çorman, modem kablosu, hat kablosu v.s vs… İşte buna Varım dedim..Bayan arkadaşın dediğine göre, 1 Hafta içinde yeni modemim adresime postalanacakmış..Bu arada, marka söylemeyi unuttum..Sanırsam 3 Marka dan birini seçebiliyormuşuz.. (Airties, Exper, Zyxel).. İnşallah, Airties yollarlar..Merakla bekliyorum… ( Eğer sizde Başvurmak istiyorsanız bu Kablosuz Modem Kampanyasına; Buraya Tık.Faydamız olsun..)
- MSN’de bir süredi Ç.Dışı takılıyorum..Herkesin biraz tatile ihtiyacı vardır..Tatil dediğimde, Net Tatili. Yanlış anlaşılmasın..  Soruların tatili olmaz..:) Kısa zamanda tekrardan “Meşgul” modda MSN’de bot modunda olmaya devam edecem..

Benden bu kadar..Elbette yaptıklarım bunlar değil… :)

Esenle Kalın;Sh0cK.NET / Sh0cK.ORG

Be Sociable, Share!
Etiketler:, ,
5 Cevap “Sunucu Değişikliği”
 1. Bedbin diyor ki:

  hayırlı olsun üstad

 2. lodos2005 diyor ki:

  haydi selo kesintisiz devam 2mizde:)

 3. AJaN diyor ki:

  Öncelikle yeni sunucun hayırlı olsun. Net’e kısa bir ara verdikten sonra yavaş yavaş yeniden başlayayım dedim ve bloğuna yazmak istedim. Telefonlar konusunda kafanı karıştırıyolar sanırım ozaman bende biraz karıştırayım N95-N96 bir yana ben N82 hakkında yoğunlaştım hatta aradım bulamadım (2. eli Dahil ) N82 nin bana cazip gelen yönleri N95 e göre kızaksız olduğu için daha dayanıklı olduğunu düşünüyorum wireless gibi ıvır zıvır özelliklerinin yanın da bana cazip gelen 5 megapixel kamerasının yanın da xenon flaş olması gece cekimi mükemmel gercek fotoğraf makinası flaşı kullanılmış her neyse

  Modemide değiştirmeyi düşündün sanırım ve Airties göndermelerini istemişsin şuan kullandığım modem Airties ve kırmamak için kendimi zor tutuyorum :-) ) önceki kaldığım evde 2 yıl boyunca Pikatel Eirmax kullandım ve birkez bile hata ve arıza vermedi ama bu
  Airties beni deli edicek eğer marka secebilme imkanın varsa Pikatel Eirmax al derim ben kafanı karıştırmak gibi olmasın karar senin tabiki herneyse ben fazla uzattım

  Net’e girdiğimde Bloğunu gezmeye çalışıyorum umarım artık yeni sunucunla kesintiler yaşamassın kolay gelsin

 4. lodos2005 diyor ki:

  İlk modemim pikatel idi benim markası yanlıs hatırlamıyorsam combomax dı sanırsam.
  yaklaşık 9 ay kullandım (9 ay içinde %60 kullanamadım :D servise yolladım 1 ay sonra geldi ve en fazla 2 hafta dayandı) daha sonra airties rt 211 markalı modem aldım ve yaklaşık 3.5 senedir kullanıyorum, 1 kere güncelleme yaparken bozdum(guncelleme dosyasından başka bişi yükledim) gönderdim 15 gun sonra gönderdiler yazılımını yenilediler.Başka bir sorun da yaşamadım (modem kaynaklı)

  Bende şimdi airties i tavsiye ediyorum ve pikateli kınıyorum :) :):):):)

  :D

 5. Stctr diyor ki:

  Hayirli Olsun Ins.

 6.  
Cevap yaz

*