Yine İçimden yazmak geldi..Başladım..Kararlıyım..Bu sefer sayfayı terk edip, yazdığım satırları silmeyecem..Evet..Etmeyecem..
Etrafıma şöyle bi baktım..Acaba bende öylemiyim ? Öylemiyim ki ? Duygusuz..Düşüncesiz.. Aslında her insan bi okyanus..Kendisinin keşfedmesi gereken bi okyanus..Evet..Duygusalım..Evet, ağlıyorum..Gülmeye çalışıyorum..Gülüyorumda..Kahkahalarla..Abartarak..Ha Ha Ha Ha..Cıvıyorum..Eriyorum..Sulanıyorum..Ayıp mı ? Değil..Hey..Şu sokağın bi kenarında oturup ağlayan, kucağında bebeği olan kadın..Niye ağlıyor ki ? dedim kendi kendime..Gelen geçen bakıyor..O alaycı suratla..Veya..Şu Ayakkabıcı çocuğa ne demeli ? Yüzü ve elleri, siyah, kahverengi ayakkabı boyasına bulanmış.. Omzuna astığı ayakkabıcı sandığıyla..Çay içenleri “rahatsız” edip..“Boyimi abi?” ve sorduğu kişinin, hiç düşünmeden “Siktir git başımdan lan(!)” diyerek cevapladığı soru..Düşünemiyorlar..
Bi an zamanı durduralım..Herşey dursun..Dursunki gerçeği düşünebilelim..Bu çocuk.. Neden ayakkabı boyacılığı yapıyor ? Küfür işitmesi gereken ne yaptı? Kim bilir..Belki bi bodrum katında, veyahutta kömürlükte kaldığı kardeşlerine ekmek götürmek için..Karınlarının doyması için..Katlanıyor belki bu küfürlere..Biliyorki, bu dünyada herşeyin bir yaratıcısı olduğunu..

Peki ya; Hayatı sadece zevkten ibaret olan şu piçe ne demeli?

Sevmek, sevişmek suç mu ? Elbet değil..Ama bunu abartıp, abazalaştıranlarda suç..Bakın..Elini atm

Be Sociable, Share!
Etiketler:,
Cevap yaz

*